O MDK |  Aktualności |  Nasze grupy |  Oferta |  Osiągnięcia |  Pobierz |  Prasa o nas |  Linki

home

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pod hasłem "Woda - Bezpieczeństwo - Ja" w Częstochowie

Barbara Gmyz 07.12.2005 r.

W dniach 25-27 listopada 2005 r. „A” klasowa para Małgorzata Borsuk – Grzegorz Demucha z KTT „IMPULS” prowadzonego przez Urszulę Demuchę uczestniczyła w Międzynarodowym Festiwalu Tańca Towarzyskiego BALTIC CUP w Elblągu. Międzynarodowy turniej w tańcach latynoamerykańskich w kat. Open Youth rozegrany został w Sali widowiskowej Centrum Kultury i współpracy międzynarodowej „Światowid”. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie              i uczestniczyło w nim wiele par z całej Europy. Nasza para startując w kategorii młodzieżowej uplasowała się na 23 miejscu.

W sobotę 26 listopada w przepięknej nowoczesnej hali sportowej pełniącej również funkcję lodowiska byliśmy świadkami niesamowitego przedstawienia, jakim były Mistrzostwa Świata Formacji Standardowych. Do Mistrzostw przystąpiło 20 formacji. Bardzo ciekawy układ pt. „Africa” zaprezentowała formacja z Holandii , która ostatecznie zajęła finałowe 6 miejsce. Zwycięzcą okazała się formacja TSC Braunschweig z Niemiec, która zaprezentowała układ pt. „Musica e”. Miejsce trzecie przegrywając minimalnie z formacją z Mołdawii       i tytuł II V-ce Mistrza zdobyła formacja Polska LOTOS – Jantar z Elbląga prezentując program do muzyki zespołu The Beatles.

W niedzielę 27 listopada rozegrany został Międzynarodowy turniej             w tańcach standardowych w kat. Open Youth gdzie nasza para zajęła 26 miejsce. Oprawa i atmosfera tych mistrzostw przygotowanych tak profesjonalnie na długo pozostanie w naszej pamięci, cieszy również fakt, że w popularyzację tańca włączyło się tak dużo instytucji i osób prywatnych. Pozostaje mieć nadzieję, że    i w naszym mieście znajdziemy sprzyjający klimat do organizacji przyszłorocznej gali tanecznej.