Aktualności - rok szkolny 2011-2012

Podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Fotograficzno-Plastycznego pn. "Las domem zwierząt"

MDK, 30.11.2011r.

We wtorek, 29 listopada 2011 r., Galeria Sztuki Dziecka "Na Kamiennej" Młodzieżowego Domu Kultury w Zamościu stała się miejscem podsumowania Wojewódzkiego Konkursu Fotograficzno-Plastycznego pn. "Las domem zwierząt". Laureatami konkursu zostały wychowanki pracowni plastycznych Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju.

Konkurs miał na celu uświadomienie uczestniczącym w nim młodym ludziom znaczenie i rolę lasów w życiu człowieka z racji obchodzonego w roku 2011 Międzynarodowego Roku Lasów. Poprzez prace plastyczne dzieci i młodzież miały uczyć się postaw kształtowania i promowania poszanowania przyrody, pokazać las jako miejsce życia wielu gatunków zwierząt.

W uroczystości otwarcia wystawy pokonkursowej wzięły udział dziewczęta z grup plastycznych ze swoja nauczycielka Anną Świcą.

Nagrody i wyróżnienia wręczali dyrektorzy placówek organizujących imprezę - Andrzej Szumowski dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu i Grzegorz Garbuz - dyrektor Ogrodu Zoologicznego im. Stefana Milera w Zamościu.

Spośród wychowanek Anny Świcy wyróżnienie w kategorii do 9 lat otrzymała ośmioletnia Julia Bury, w kategorii do 16 lat wyróżnienia zdobyły prace dwóch trzynastolatek Karoliny Strzałki i Pauliny Misy. W kategorii do lat 20 praca siedemnastoletniej Kingi Blicharz została nagrodzona, a wyróżnienie otrzymała praca Kataryny Pawęzki. Wychowanka Ireny Oręziak-Kupczak - dziesięcioletnia Katarzyna Pawlos zdobyła wyróżnienie w kategorii do lat 12.

Wszystkim uczestniczącym w konkursie dzieciom bardzo serdecznie dziękujemy za wykonanie przepięknych prac a laureatom jeszcze wielu sukcesów artystycznych!

Anna Świca, MDK

Przeczytaj również: