Aktualności - rok szkolny 2011-2012

Mikołajkowy Koncert Charytatywny

MDK, 5.12.2011r.

W piątkowy wieczór, 2 grudnia, na placu przed Młodzieżowym Domem Kultury, odbył się mikołajkowy koncert charytatywny, zorganizowany z inicjatywy nauczycielek MDK, pani Ingridy Sokołowskiej i pani Agnieszki Wolanin.

W piątkowy wieczór, 2 grudnia, plac przed Młodzieżowym Domem Kultury, zaludniły postacie w czerwonych czapeczkach. Były to małe skrzaty i mikołajki, które tańczyły, śpiewały oraz recytowały. A wszystko po to, by wesprzeć akcję zbierania słodyczy na mikołajkowe paczki dla dzieci z najuboższych rodzin z terenu naszego miasta i powiatu.

Taka właśnie idea przyświecała mikołajkowemu koncertowi charytatywnemu, zorganizowanemu z inicjatywy nauczycielek MDK, pani Ingridy Sokołowskiej i pani Agnieszki Wolanin. Oprócz ich podopiecznych z zespołów "Kropeczki" oraz "Styl", na scenie przed MDK wystąpiły dzieci z "Sitareczki" oraz "Dzieciaki Śpiewaki", a dary serca pomagali zbierać wolontariusze z grupy "Inicjatywa". W trakcie koncertu "pani zima" przypominała, jaki cel przyświeca imprezie oraz gorąco zachęcała wszystkich do hojnych darów dla potrzebujących dzieci.

Na mikołajkowym koncercie nie mogło zabraknąć Mikołaja, który osobiście przybył, by podziękować występującym artystom oraz wszystkim, którzy przybyli z darami na plac przed MDK, za wspieranie jego pracy i pomoc w zorganizowaniu słodkich prezentów dla dzieci.

W poniedziałek, 5 grudnia, wolontariusze z grupy "Inicjatywa" z zebranych słodyczy przygotowali 223 paczki. Szczegóły zawiera protokół z komisyjnego liczenia zebranych artykułów.

Protokół:

Przygotowane paczki zostały przekazane m.in. do siedziby Polskiego Czerwonego Krzyża, gdzie każda osoba potrzebująca będzie mogła tę paczkę otrzymać.

Joanna Łukaszczyk, MDK

Przeczytaj również:

• artykuł: Mikołaj zawitał do Biłgoraja - Koncert charytatywny /Nowa nr 49 (500) 2011/
  • Oferta zajęć MDKu na rok szkolny 2011/2012

• Podziel się:     Facebook  Twitter Blip