Aktualności - rok szkolny 2011-2012

Miłośnicy lokalnego folkloru w Białej Podlaskiej
MDK, 16-03-2012r.

Miłośnicy lokalnego folkloru w Białej Podlaskiej

Już na początku marca, w Białej Podlaskiej odbyła się prawdziwa uczta dla miłośników lokalnego folkloru. Oprócz kilkunastu wykładów prowadzonych przez znanych specjalistów i regionalistów można było zobaczyć Zespoły, które działają przy Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju: Zespół Tańca Ludowego "Tanew", Zespół Muzyki Tradycyjnej i Ludowej oraz Zespół "Diversum".

Konferencja pt: "Strój Ludowy w tradycyjnej i współczesnej kulturze Lubelszczyzny", została zorganizowana przez Wojewódzką Radę Towarzystw Regionalnych w Lublinie, Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie, Stowarzyszenie Koło Bialczan. Zespoły z Biłgoraja zostały poproszone o prezentację tańców i przyśpiewek z naszego regionu.

Występ poprzedzony był wykładem pani Agnieszki Ławickiej z Muzeum Lubelskiego. Wykład dotyczył stroi biłgorajsko-tarnogrodzkich. Imprezie towarzyszyła wystawa strojów ludowych oraz stoiska z prezentacjami rękodzielniczymi twórców z terenu powiatu bialskiego.

MK

Podziel się:     Facebook  Twitter Blip