Aktualności - rok szkolny 2011-2012

Moja Przygoda w Muzeum

MDK, 10.11.2011r.

Od 7 października do 20 listopada 2011 roku w Muzeum Okręgowym w Toruniu można oglądać wystawę prac plastycznych nagrodzonych i wyróżnionych w XXXIII. Międzynarodowym Konkursie Plastycznym dla Dzieci i Młodzieży pn. "Moja Przygoda w Muzeum". Impreza organizowana jest we współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Muzeum Pałac w Wilanowie.

Na tegoroczny konkurs wpłynęło 2390 prac. Spośród nich do wystawy pokonkursowej zakwalifikowanych zostało aż piętnaście prac plastycznych z naszej placówki. Na tej liście znajdują się: Emilia Brzyska (6 lat), Ewelina Kisiel (6 lat), Miłosz Stelmach (6 lat), Joanna Dmitroca (7 lat), Anna Grabek (7 lat), Martyna Kita (8 lat), Gabriela Bednarz (8 lat), Melani Aker (8 lat), Michał Osiński (9 lat), Marta Sołoducha (10 lat), Weronika Kuziak (11 lat), Karolina Strzałka (12 lat), Joanna Skubisz (15 lat), Agnieszka Kaczor (16 lat) i Paulina Węgrzyn (16 lat).

Pomimo, iż żadna praca nie została nagrodzona, to dla wychowanek pani Anny Świcy bardzo duży sukces. Te małe dzieła sztuki przesłane na konkurs ukazywały bardzo różnorodną tematykę. Podczas zajęć dzieci i młodzież zapoznawała się i przedstawiała własna interpretację zjawisk artystycznych i kulturowych - od lokalnych bardzo dobrze znanych tradycji sitarskich, strojów ludowych, poprzez dzieła wielkich mistrzów średniowiecza, okres renesansu po czasy współczesne.

Anna Świca

Przeczytaj również: