Aktualności - rok szkolny 2011-2012

Moje Boże Narodzenie
MDK, 19.12.2011r.

Konkurs Plastyczny - Moje Boże Narodzenie

Cztery nagrody, pięć wyróżnień i jedna kwalifikacja do wystawy - tak wspaniałym sukcesem zakończył się dla wychowanek pracowni plastycznej Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju prowadzonej przez Annę Świcę - XX Wojewódzki Konkurs Plastyczny i Literacki "Moje Boże Narodzenie". Konkurs odbywa się pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty a organizatorem jest Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją" w Lublinie wspólnie z Wydziałem ds. Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Lublinie.

W piątek, 16 grudnia 2011 r. w Młodzieżowym Domu Kultury "Pod Akacją" w Lublinie odbyło się uroczyste podsumowanie jubileuszowej edycji konkursu połączone z wręczeniem nagród i wyróżnień laureatom imprezy. Na konkurs nadesłano 1320 prac plastycznych ze 138 szkół i placówek wychowania pozaszkolnego archidiecezji lubelskiej. Komisja w składzie: Małgorzata Basińska - doradca plastyki i wiedzy o kulturze Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, dr Romuald Tarasiuk - Pracownia Edukacji Plastycznej, Instytut Sztuk Pięknych, Wydział Artystyczny UMCS w Lublinie oraz Renata Adamczewska - Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją" w Lublinie przyznała 23 równorzędne nagrody w czterech grupach wiekowych oraz 28 wyróżnień.

Z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju Nagrody i Tytuł Laureata w grupie do 9 lat otrzymały pięcioletnia Magdalena Derylak i ośmioletnia Anna Pędziwiatr, wyróżnienia Ewa Król (8 lat) i Oliwia Stelmach (9 lat). W grupie ponadgimnazjalnej nagrodzono prace dwóch siedemnastoletnich dziewcząt Agnieszki Kaczor i Kingi Blicharz. Wyróżnienie w tej kategorii zdobyła Debora Lipińska (17 lat). Wyróżnienia w kategorii 10-12 lat zdobyła Katarzyna Nizio (11 lat) a w grupie gimnazjalnej Joanna Kulik 14 lat. Ponadto w wystawie pokonkursowej została zaprezentowana praca czternastoletniej Gabrysi Tutki.

To największy sukces młodych artystek w tym roku szkolnym i jeden z największych w dorobku Anny Świcy - nauczycielki prowadzącej zajęcia plastyczne. Dlatego nie mogło zabraknąć nas w uroczystym podsumowaniu Konkursu.

W uroczystości wziął udział Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Artur Miziński, ks. prał. Ryszard Lis - Przewodniczący Wydziału d/s Wychowania Katolickiego przy Kurii Metropolitalnej w Lublinie, Lubelski Kurator Oświaty - Krzysztof Babisz, Joanna Kulikowska - starszy wizytator LKO. Dostojnych gości powitała pani Dyrektor MDK "Pod Akacją". Po wysłuchaniu kolęd i odczytaniu fragmentu Ewangelii według św. Łukasza o Narodzeniu Pana Jezusa ksiądz biskup pobłogosławił opłatek, którym następnie podzielili się uczestnicy spotkania.

Z ust czcigodnego gościa usłyszeliśmy ważne słowa dotykające naszej wiary, potrzeby kultywowania tradycji Bożego Narodzenia w rodzinach, rozwijania talentów. Ksiądz biskup wyraził swoje podziękowania uczestnikom i laureatom konkursu za oddanie w pracach plastycznych i literackich niezmiennych wartości Bożego Narodzenia ukazanych poprzez artystyczną symbolikę. Swoje podziękowania skierował także do organizatorów i nauczycieli za trud włożony w przygotowanie do konkursu.

Dzieci nagrodzone i wyróżnione otrzymały piękne dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Wszyscy nauczyciele otrzymali podziękowania za swoją pracę, zaś za znakomite wyniki swoich wychowanków pani Anna Świca otrzymała dodatkowo nagrodę książkową.

Dziękując wszystkim moim wychowankom za ich zapał i pasję,
a ich rodzicom za trud i poświęcenie -
życzę aby Święta Bożego Narodzenia były spokojne i radosne,
a Nadchodzący Nowy 2012 Rok przyniósł wiele miłych chwil