Aktualności - rok szkolny 2011-2012

IV Ogólnopolski Konkurs Malarstwa pn. Barwy Roztocza

MDK, 18.10.2011r.

15 października 2011 roku w Tomaszowskim Domu Kultury odbył się wernisaż wystawy, która jest efektem IV Ogólnopolskiego Konkursu Malarstwa pn. "Barwy Roztocza". Wśród laureatów konkursu znalazła się nauczycielka zajęć plastycznych Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju - Anna Świca.

Konkurs adresowany był do artystów z całej Polski zajmujących się malarstwem. Impreza pełni rolę promocji Roztocza, jest ważnym elementem życia artystycznego w naszym regionie. W konkursie wzięły także udział prace uczestników V Międzynarodowego Pleneru Malarstwa "Barwy Roztocza", który odbył się na początku lipca tego roku w Suścu. Do konkursu zgłoszono w sumie 120 prac wykonanych w różnych technikach malarskich.

Zgodnie z zasadą konkursu sponsorzy, fundatorzy nagród, pełniąc rolę marszandów sztuki, dokonali wyboru dzieł, które po wystawie przechodzą na ich własność. W tym roku przyznano czternaście nagród. Swoje nagrody przyznali m.in. Senator RP Jerzy Chróścikowski, Poseł na Sejm RP Mariusz Grad, Starosta Tomaszowski, Burmistrz miasta Tomaszów Lubelski, Wójtowie Gmin, Dyrektorzy Banków.

Anna Świca otrzymała nagrodę Wójta Gminy Jarczów Zdzisława Wojnara za pracę "Przy drodze".

Komisarzem pleneru i organizatorką konkursu jest Marzena Mazurek-Jędrak, która wraz z dyrektorem TDK otworzyła i poprowadziła imprezę. Uroczystość zgromadziła bardzo wielu gości oraz uczestników i laureatów Konkursu.

Anna Świca, MDK

Przeczytaj również: