Aktualności - rok szkolny 2011-2012

Plastycy z MDK nie zwalniają tempa

MDK, 24.10.2011r.

Dwie nagrody, pięć prac zakwalifikowanych do wystawy, a także Wyróżnienie Honorowe dla Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju za wysoki poziom artystyczny nadesłanych prac plastycznych - to efekt udziału w XXXIII. Ogólnopolskim Konkursie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży "Krajobraz Polski - tradycje, współczesność, przyszłość. Impreza organizowana jest przez Młodzieżowy Dom Kultury w Częstochowie pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Prezydenta Miasta Częstochowy.

22 października 2011 r. w pięknym pałacyku z przełomu XIX i XX wieku, którego wejścia strzegą dwa kamienne lwy, a gdzie dzisiaj mieści się Młodzieżowy Dom Kultury w Częstochowie - odbyło się uroczyste podsumowanie XXXIII. Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży "Krajobraz Polski - tradycje, współczesność, przyszłość.

Na tegoroczny konkurs zostało nadesłanych 3020 prac z 254 placówek. Komisja Konkursowa do udziału w wystawie pokonkursowej zakwalifikowała 414 prac przyznając jednocześnie spośród nich 82 nagrody 79 autorom.

Przybyłych z całej Polski młodych artystów - Laureatów konkursu - ich nauczycieli i rodziców powitała dyrektor MDK w Częstochowie Pani Elżbieta Drabik. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz miasta Częstochowa i Kuratorium Oświaty w Częstochowie.

Na wernisaż tej wielkiej plastycznej imprezy dla dzieci i młodzieży przyjechała Weronika Kuziak z rodzicami oraz swoją nauczycielką Anną Świcą. Weronika otrzymała nagrodę za dwie prace wykonane w technice pasteli. Nagrodę przyznano także siedmioletniej Julii Bury za przepięknie namalowaną pastelami przydrożną kapliczkę z Chrystusem Frasobliwym.

Wśród autorów prac zakwalifikowanych do udziału w wystawie pokonkursowej znalazły się: Agnieszka Kaczor, Dominika Cis, Ewa Król, Faustyna Kaczor i Maja Mazurek.

Komisja doceniając ogólny, bardzo wysoki poziom nadesłanych prac, wyraziła uznanie szesnastu placówkom przyznając Wyróżnienia Honorowe. Wśród nich znalazł się Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju. Prace z naszej placówki wykonały dzieci i młodzież pod kierunkiem Anny Świcy.

Uwieńczeniem pobytu w Częstochowie był krótki pobyt na Jasnej Górze, gdzie mogliśmy podziękować Matce Bożej za tak wspaniałe sukcesy naszych wychowanków.

Anna Świca, MDK

Przeczytaj również: