Aktualności - rok szkolny 2011-2012

Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Rodzina. Moje miejsce na ziemi"
w Krasnymstawie

MDK, 07.11.2011r.

Organizowany po raz jedenasty Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Rodzina. Moje miejsce na ziemi" został podsumowany 4 listopada br. Impreza organizowana jest przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Marii Konopnickiej w Krasnymstawie pod Patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Do tegorocznej edycji zgłoszono ponad sześćset prac z kilkudziesięciu placówek oświatowych nie tylko z województwa lubelskiego, ale także z wielu miejscowości z całej Polski.

Uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień Laureatom konkursu rozpoczęła dyrektor MDK w Krasnymstawie pani Małgorzata Prus. W uroczyści wzięli udział przedstawiciele lokalnych władz oraz Kuratorium Oświaty w Lublinie wraz z panią wicekurator Anną Dudek-Janiszewską. Podkreślono coraz większą popularność i rangę konkursu. Ma to szczególne znaczenie w kontekście tematyki, wokół której odbywa się konkurs. Dzieci i młodzież we właściwy sobie sposób ukazują znaczenie i wartość rodziny. Szczególne podziękowanie skierowano do rodziców i nauczycieli, którzy obok młodych twórców zaszczycili swoją obecnością.

Udział w tegorocznej edycji zakończył się wspaniałym sukcesem wychowanków pracowni plastycznej Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju prowadzonej prze Annę Świcę. Dwie dziewczynki zdobyły pierwsze nagrody a trzy otrzymały wyróżnienia.

W kategorii przedszkoli wyróżnienie, za przepięknie namalowany farbami portret rodziny, otrzymała pięcioletnia Magdalena Staszczak. I Nagrodę w kategorii klas I-III zdobyła siedmioletnia Julia Bury, a wyróżnienie dziewięcioletnia Faustyna Kaczor. Dziesięcioletnia Klaudia Więcław także była najlepsza w swojej kategorii wiekowej zdobywając I nagrodę w kategorii klas IV-VI. Karolina Komosa (14 lat) otrzymała wyróżnienie w kategorii gimnazjów.

Do wystawy zakwalifikowane zostały prace pięciorga wychowanków Anny Świcy: Adriana Stelmacha (lat 4), Miłosza Stelmacha (lat 6), Ewy Król (lat 8), Kariny Miastkowskiej (lat 9), Magdaleny Obszyńskiej (lat 10). Spośród wychowanków Ireny Oręziak-Kupczak w wystawie została zaprezentowana praca Magdaleny Sokołowskiej.

Wszyscy Laureaci konkursu oprócz nagród rzeczowych otrzymali piękne dyplomy ze zdjęciem nagrodzonej pracy. Dzięki temu to wydarzenie z pewnością pozostanie na dłużej w ich pamięci.

Anna Świca, MDK

Przeczytaj również: