Aktualności - rok szkolny 2011-2012

pn. "Witaj, gwiazdko złota" w Tychach

MDK, 10-01-2012r.

Konkurs Plastyczny - Witaj, gwiazdko złota

9 stycznia 2012 r. w Teatrze Małym w Tychach miała miejsce uroczystość podsumowania XX Jubileuszowego Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pn. "Witaj, gwiazdko złota". Impreza organizowana jest przez Młodzieżowy Dom Kultury Nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków w Tychach w ramach Tyskich Wieczorów Kolędowych.

Na konkurs nadesłano 1081 prac plastycznych. Jury składzie: ks. dr Henryk Pyka - dyrektor Muzeum Archidiecezjalnego w Katowicach, dr Piotr Bąk - pracownik naukowy  Akademii Sztuk Pięknych  w Katowicach, Ewa Jacak - nauczycielka plastyki oraz Bogusław Trybus - artysta plastyk przyznało 30 nagród, 47 wyróżnień, zaś 119 prac zakwalifikowało do wystawy pokonkursowej. Celem imprezy jest kultywowanie bożonarodzeniowej tradycji chrześcijańskiej, pielęgnowanie wartości narodowych i rodzinnych poprzez sztukę.

W tegorocznej edycji spośród prac wykonanych przez wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju wyróżnienie otrzymał dziewięcioletni Wojciech Surmanowicz. Prace Magdaleny Kapuśniak (lat 8) i Kariny Miastkowskiej (lat 9) zostały zakwalifikowane do wystawy pokonkursowej. Dzieci uczęszczają na zajęcia plastyczne do pracowni prowadzonej przez Annę Świcę.

Dzieciom składam gratulacje i życzę wielu sukcesów artystycznych!

AŚ, MDK

Podziel się:     Facebook  Twitter Blip