Aktualności - rok szkolny 2011-2012

MDK, 17.10.2011r.

XVI. Międzynarodowy Konkurs Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży "Zawsze zielono, zawsze niebiesko" - Toruń 2011 zakończył się sukcesem najmłodszych dzieci z kółka plastycznego Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju.

Konkurs został zorganizowany przez Galerię i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu przy współudziale : Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu, Urzędu Miasta Torunia, Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" w Toruniu.

Cztery wychowanki Anny Świcy otrzymało kwalifikację do wystawy. Są to: Nikola Bednarz (lat 7), Julia Bury (lat 7), Maja Mazurek (lat 8) i Anna Grabek (lat 6). Natomiast z grupy plastycznej Ireny Oręziak-Kupczak, kwalifikację do wystawy otrzymał: Bartłomiej Pisiewicz (lat 5).

Na konkurs nadesłano 22940 prac. Międzynarodowe jury, w skład którego weszli artyści plastycy, pedagodzy i teoretycy sztuki z Bułgarii, Czech, Słowacji, Ukrainy i Polski, zakwalifikowało do zestawu wystawowego 1251 prac z 48 krajów. Przyznano 52 nagrody i 48 wyróżnień indywidualnych oraz 2 nagrody dla placówek za kolekcje prac. Uroczystość otwarcia wystawy zaplanowano na 13 października br.

Anna Świca, MDK

Przeczytaj również: