Aktualności - rok szkolny 2011-2012

MDK, 01.12.2011r.

Wychowankowie pracowni plastycznej Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju po raz kolejny odnieśli sukces w międzynarodowym konkursie plastycznym. Tym razem jest to XIII. Międzynarodowy Konkurs Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży "Dziecko i pies", którego celem jest oddanie w formie plastycznej uczucia przyjaźni i zaufania pomiędzy dzieckiem i psem, oraz uwrażliwienie na potrzeby naszych czworonożnych przyjaciół.

W 2011 roku Młodzieżowy Dom Kultury w Częstochowie po raz trzynasty organizował Międzynarodowy Konkurs Twórczości Plastycznej "Dziecko i pies". Patronat nad konkursem obięli Minister Edukacji Narodowej i Przewodniczący Zarządu Głównego Związku Kynologicznego w Polsce. Na Konkurs przysłano 10325 prac z wielu bardzo odległych zakątków świata. Komisja konkursowa zakwalifikowała 696 prac na wystawę pokonkursową przyznając spośród nich 15 nagród specjalnych i 79 nagród.

Prace Gabrieli Tutki (14 lat), Miłosza Stelmacha (6 lat), Wiktorii Czerw (7 lat) i Wiktorii Gil (7 lat) zdobyły kwalifikację do wystawy. Cała czwórka pracuje pod kierunkiem nauczycielki plastyki Anny Świcy.

Uroczystość wręczenia dyplomów i nagród odbyła się 26 listopada 2011 roku w Galerii Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży "Panopticum" Młodzieżowego Domu Kultury w Częstochowie.

Anna Świca, MDK

Przeczytaj również: