Aktualności - rok szkolny 2011-2012

Sukces plastyczny Anny Świcy w Hrubieszowie

MDK, 15.11.2011r.

Tryptyk "Lato" autorstwa Anny Świcy - nauczycielki zajęć plastycznych w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju - został wyróżniony w Konkursie Plastycznym "Najciekawsza Praca Roku 2011" organizowanym przez Hrubieszowski Dom Kultury w ramach 35. Jesieni Plastycznej.

Na tegoroczny konkurs wpłynęło 96 prac plastycznych 28 autorów z całej Polski m.in. z Warszawy, Sosnowca, Tomaszowa Lubelskiego, Zamościa, Lubaczowa, Łaska, Łabuń, Świdnika, Hrubieszowa, Biłgoraja, Starachowic, Gorzowa Wielkopolskiego.

W jubileuszowej uroczystości, która odbyła się 12 listopada br. z udziałem przedstawicieli samorządu miasta i gminy Hrubieszów, wzięli udział artyści - autorzy nagrodzonych i wyróżnionych prac z dziedziny malarstwa, grafiki i tkaniny artystycznej. Wszystkie zaprezentowane na wystawie prace mogła podziwiać zgromadzona licznie publiczność, wśród której nie zabrakło wielu przyjaciół i pasjonatów sztuki.

Gospodarzami wieczoru byli Dyrektor HDK, pani Emilia Feliksiak i Andrzej Marut, wieloletni organizator i komisarz konkursu. Nagrodę Burmistrza Miasta Hrubieszowa i Tytuł "Najciekawszej Pracy Roku 2011" zdobył obraz pt. "Ulewa" Małgorzaty Czuj z Łabuń.

Konkurs jest wspaniałą okazją do spotkania i wymiany doświadczeń pomiędzy artystami. Ma on jednocześnie być elementem promocji regionu, dlatego wiele prac nawiązuje do przepięknych terenów Roztocza i nadbużańskich krajobrazów.

Namalowany przez Annę Świcę obraz "Lato" jest trzyczęściową, malarską opowieścią o pięknie otaczającej nas przyrody. Środkowa część ukazuje pejzaż poprzecinany kolorowymi wstęgami łąk i pól. Boczne obrazy to widziane z bliska kwitnące maki, chabry, zamknięte na horyzoncie lasami, które scalają wszystkie części.

AMŚ

Przeczytaj również: