Aktualności - rok szkolny 2011-2012

Kolejny sukces grup plastycznych

MDK, 11.10.2011r.

Dziewięcioro wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju uczestniczących w zajęciach plastycznych zostało laureatami IV Ogólnopolskiego Konkursu Rysunku Węglem Łęczna 2011. Tematem tegorocznej edycji konkursu było "Światło i mrok".

Dzieci wraz ze swoimi nauczycielkami Anną Świcą i Ireną Oręziak-Kupczak uczestniczyły w wernisażu połączonym z wręczeniem nagród i wyróżnień. Uroczystość odbyła się 10 października 2011 r. w Osiedlowym Domu Kultury w Łęcznej. Organizatorem imprezy jest Łęczyńskie Stowarzyszenie Twórców Kultury i Sztuki PLAMA. Na tegoroczny konkurs wpłynęło 185 prac. Oceniało je Jury w składzie: Eszter Láng (Węgry), Lena  Tsiomik (Ukraina), Anna Papiernik (Polska) i Daimon Kiyohiro (Japonia).

Z naszej placówki w kategorii od 5 do 8 lat wyróżnienia otrzymali wychowankowie Ireny Kupczak: Katarzyna Maciocha (lat 7), Tomasz Kargol (7 lat) i Jagoda Luchowska (lat 6) oraz wychowankowie Anny Świcy: Melani Aker (lat 8) za pracę "Na podwórku" i Miłosz Stelmach (lat 6) za pracę "Smoki".

Najwyżej ocenioną pracą była "Dziewczyna" dwunastoletniej Pauliny Misy, która w kategorii do 12 lat zdobyła II miejsce.

Wyróżnienia tej samej kategorii wiekowej otrzymały: Weronika Kuziak (lat 12) "Koty" i Marta Sołoducha (lat 10) "Martwa natura". Także w kategorii do 16 lat za pracę "Muszla" Joanna Skubisz (lat 15) zdobyła wyróżnienie.

Wśród prac wystawionych w wystawie pokonkursowej znalazły się prace: Oliwii Róg (7 lat) "Uwięziona", Karoliny Strzałki (13 lat) "Muszle", Debory Lipińskiej (16 lat) "Przed burzą", Magdaleny Blicharz (15 lat) "W świetle lampy naftowej", Aleksandry Komosy (16 lat) "Pod piramidami", Agnieszki Kaczor (17 lat) "Droga".

Wszyscy Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe oraz wydane w formie kart pocztowych prace nagrodzone. Dla wszystkich uczestników wyjazdu było to wielkie przeżycie i mobilizacja do pracy w tym roku szkolnym.

Życzymy, aby takich sukcesów było jak najwięcej!

Anna Świca, MDK

Przeczytaj również: