Aktualności - rok szkolny 2011-2012

Przyroda w kolorach - finał II Międzynarodowego Konkursu Plastycznego
MDK, 24-05-2012r.

Przyroda w kolorach - finał II Międzynarodowego Konkursu Plastycznego

19 maja 2012 r. w Palmiarni VICTORIA Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odbył się finał II Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "PRZYRODA W KOLORACH". Wernisaż wystawy połączony został z uroczystością wręczenia nagród laureatom konkursu.

Konkurs został zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Krakowie, przy ul. Grunwaldzkiej 5. Celem tej imprezy jest uwrażliwienie dzieci na otaczające ich piękno przyrody, wskazanie na specyficzne elementy przyrody, jej unikatowość, walory krajobrazowe poprzez artystyczne jej przetworzenie. Tegoroczna edycja została poświęcona interpretacji przyrody afrykańskiej.

Spośród biorących udział wychowanków pracowni plastycznej Młodzieżowego Domu kultury w Biłgoraju laureatem konkursu został siedmioletni Miłosz Stelmach, który za swoją pracę zatytułowaną Safari otrzymał wyróżnienie. Opiekunem artystycznym małego artysty jest Anna Świca.

Prace Kasi Pawlos (10 lat) - zatytułowana Rybki oraz Gabrysi Ciosmak (8 lat) - zatytułowana Żyrafa zostały zakwalifikowane do wystawy pokonkursowej. Opiekunem artystycznym artystek jest Irena Kupczak.

Anna Świca

Podziel się:     Facebook  Twitter Blip