Aktualności - rok szkolny 2011-2012

Spektakl z cyklu "Taniec i Poezja"
MDK, 27.02.2012r.

Spektakl z cyklu "Taniec i Poezja"

W niedzielny wieczór, 26 lutego, zgromadzona licznie w naszej placówce publiczność obejrzała spektakl z cyklu „Taniec i Poezja” przygotowany i wyreżyserowany przez panią Edytę Buczek. Tegoroczna edycja składała się z dwu części - „Między jawą a snem” oraz „Sklepy cynamonowe”.

Pierwsza część odzwierciedla marzenia, sny pełne fantastycznych postaci i nieprzewidywalnych zdarzeń, druga zaś to wędrówka w przeszłość, spacer po dawnych uliczkach i zaułkach Biłgoraja. W każdej części na scenie prezentowały się podopieczne pani Buczek z grup „Ada”. Ponadto w koncercie wystąpiła Justyna Branewska, solistka SW „Kombinejszyn”, Jakub Majcher, recytator grupy „Spontan” oraz zagrał zespół „Diversum”.

Spektakl spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem publiczności. Wśród przybyłych gości był pan Marian Tokarski, Starosta Biłgorajski, który wyraził uznanie dla pracy pani Edyty i pięknego efektu scenicznego oraz podziękował za zaproszenie na widowisko, które na trwałe wpisało się w kalendarz imprez kulturalnych naszego powiatu.

Na koniec niedzielnego spotkania pani Edyta zaprosiła na scenę swoje wychowanki - tegoroczne maturzystki, które kończą swą przygodę z tańcem w MDK, by wyrazić podziękowanie za wiele lat wspólnej pracy i wręczyć im pamiątkowe statuetki. Dziewczęta również dziękowały swej nauczycielce, wręczając bukiet kwiatów.

Spektakl „Taniec i Poezja” prezentowany był jeszcze trzykrotnie 27 lutego dla młodzieży z biłgorajskich szkół.

Joanna Łukaszczyk

Przeczytaj również: