Aktualności - rok szkolny 2011-2012

Sukces młodych plastyków
MDK, 23.04.2012r.

Sukces młodych plastyków

19 kwietnia 2012 r. odbyło się podsumowanie dwóch konkursów plastycznych, w których uczestniczyli wychowankowie pracowni plastycznej Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. Oba konkursy poświęcone były tematyce domu i rodziny, w obu dzieci pracujące pod kierunkiem Anny Świcy odniosły wspaniałe sukcesy.

fot. Praca Pauliny Mysy (13 lat) Już po raz dziewiąty Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Nałęczowie była organizatorem Konkursu Twórczości Plastycznej Świat w oczach najmłodszych. Tegoroczna edycja zatytułowana została - "MOJA RODZINA - MÓJ DOM".

fot. Praca Amelki Sankiewicz (4 lata)
Prace dzieci z MDK w Biłgoraju zostały docenione przez komisję konkursową. Wśród nagrodzonych laureatów znalazła się siedmioletnia Tamara Florkiewicz, a wyróżnienie otrzymała ośmioletnia Joanna Nizio. Prace Martyny Mendyk (5 lat), Miłosza Stelmacha (6 lat), Amelii Rybak (6 lat) i Anny Grabek (7 lat) zostały zakwalifikowane do wystawy pokonkursowej.

Także 19 kwietnia 2012 r. odbyło się uroczyste podsumowanie XVII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "DOM". Jego organizatorem jest Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Radlinie, Miasto Radlin oraz Miejski Ośrodek Kultury w Radlinie.

Praca Amelia Rybak (7 lat)
Spośród wychowanków Anny Świcy sześcioletni Miłosz Stelmach zdobył w swojej grupie wiekowej II miejsce, natomiast w grupie wiekowej 7-13 lat siedmioletnia Amelia Rybak zdobyła II miejsce. Kwalifikacje do wystawy otrzymały prace Urszuli Borowy (5 lat), Michaliny Rybak (5 lat), Adriana Stelmacha (5 lat), Tamary Florkiewicz (7 lat), Anny Pędziwiatr (8 lat), Faustyny Kaczor (9 lat) i Magdaleny Obszyńskiej (10 lat).

fot. Miłosz Stelmach (6 lat) Podjęta przez organizatorów tematyka ma na celu podkreślenie znaczenia rodziców i rodziny w kształtowaniu osobowości dziecka oraz wskazanie rodziny jako miejsca rozwoju dziecka. Poprzez prace plastyczne dzieci wyrażają i pokazują swój świat, obowiązki w rodzinie, troski i radości. Imprezy mają także prezentować i popularyzować plastyczną twórczość dzieci, promować młode talenty poprzez umożliwienie prezentacji twórczości plastycznej dzieci szerszemu kręgowi odbiorców.

Wszystkim dzieciom składamy gratulacje, życząc dalszych tak wspaniałych sukcesów!

A.M.Ś

Podziel się:     Facebook  Twitter Blip