Aktualności - rok szkolny 2011-2012

Teatralny weekend w MDK
MDK, 16-04-2012r.

Teatralny weekend w MDK

W piątkowy wieczór, 13 kwietnia, Galeria MDK zamieniła się w salę teatralną, w której zaprezentowany został premierowy pokaz spektaklu „Skarby przeszłości”. Jest to krótkie widowisko przygotowane przez dziecięcą grupę „Ambaras”, pracującą pod kierunkiem Joanny Łukaszczyk, według autorskiego scenariusza.

Bohaterami przedstawienia są dzieci, które postanowiły wybrać się na nieznany im strych, by sprawdzić, jak wygląda i co się tam znajduje. Niespodziewanie spotykają tam fantastyczne „wiedźmule-strychule”, które pokazują im zgromadzone na strychu „skarby”. W momencie, kiedy dzieciaki świetnie się bawią, na strych wkracza jego właścicielka, i przegoniwszy rozbawioną gromadkę, ze wzruszeniem ogląda „skarby przeszłości”.

Na piątkową premierę przybyli rodzice i znajomi małych artystów. Po prezentacji odbył się minibankiet, podczas którego widzowie i aktorzy mogli podzielić się wrażeniami i wymieniać poglądy na temat teatralnego widowiska.

Dwa dni później, tym razem na sali widowiskowej MDK, miała miejsce biłgorajska premiera spektaklu „Takie tam, ludzkie sprawy...” w wykonaniu młodzieżowej grupy „Spontan”.

Przedstawienie, według scenariusza i reżyserii Joanny Łukaszczyk, grane było już wcześniej w Lublinie i w Świdniku, ale przed lokalną publicznością był to pokaz premierowy. Wśród przybyłej publiczności byli rodzice, bliscy i znajomi aktorów, a więc życzliwie nastawienia odbiorcy, ale dla młodzieży, która przed „swoimi” chciała wypaść jak najlepiej, był to mocno stresujący występ. Jednak brawa, jakimi widzowie nagrodzili pokaz teatralny, świadczyły prawdopodobnie o tym, że się podobało.

Joanna Łukaszczyk

Przeczytaj również: