Aktualno¶ci - rok szkolny 2011-2012

Warsztaty teatralne w ¦widniku
MDK, 27-03-2012r.

Warsztaty teatralne w ¦widniku

W dniach 22 - 25 marca m³odzie¿ z grupy teatralnej „Spontan” uczestniczy³a w V Ogólnopolskich Spotkaniach M³odego Teatru „Wokó³ Teatru”, organizowanych przez Miejski O¶rodek Kultury w ¦widniku.

Pierwszego dnia Spotkañ Spontan prezentowa³ na scenie MOKu swój spektakl „Takie tam, ludzkie sprawy...”. Kolejne dni up³ywa³y na ciê¿kiej pracy warsztatowej. M³odzie¿ uczestnicz±ca w Spotkaniach podzielona zosta³a na trzy grupy, doskonal±ce swe umiejêtno¶ci na trzech ró¿nych formach warsztatów - teatr tradycyjny, teatr tañca i piosenka aktorska. Ka¿da z grup przez dwa dni pracowa³a pod okiem specjalistów z okre¶lonych dziedzin, przygotowuj±c pokazy powarsztatowe, które zaprezentowane zosta³y ¶widnickiej publiczno¶ci ostatniego dnia imprezy.

Ponadto ka¿dego wieczoru prezentowane by³y spektakle teatralne: „Gracz” teatru Ecce homo z Kielc, „Obietnica” Teatru Przedmie¶cie z Rzeszowa oraz „Kolacja na cztery rêce” Kompanii Teatralnej „Mamro” z Warszawy.

Po ka¿dym dniu ciê¿kiej pracy i kulturalnej uczty, m³odzie¿ regenerowa³a si³y podczas wspólnych spacerów, ¶piewów i nocnych dyskusji, po czym wszyscy zaszywali siê w swoje ¶piwory we wspólnej wielkiej sypialni, by podczas snu nabraæ mocy na kolejny, pe³en wra¿eñ, dzieñ.

Joanna £ukaszczyk

Przeczytaj równie¿: