Aktualności 2012/2013

Nagroda specjalna w Tęczowym Kalendarzu

MDK, 29-10-2012r.

29 października 2012 roku został podsumowany IX. Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Tęczowy Kalendarz” organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury Nr 2 w Tychach. Kolejny wspaniały sukces odniosły dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju.

W tegorocznej edycji Jury Międzynarodowego Konkursu „Tęczowy Kalendarz” miało trudny wybór, gdyż nadesłane prace prezentowały wysoki poziom artystyczny. Komisja obejrzała 935 prac plastycznych z 49 placówek z całej Polski, Bułgarii, Ukrainy, Białorusi i Serbii. Spośród nich przyznała 13 nagród specjalnych, 13 nagród oraz 88 wyróżnień przez kwalifikację do wystawy. Prace oceniane były bez uwzględniania kategorii wiekowych.

Wyniki obrad, połączone z wręczeniem nagród i dyplomów laureatom, ogłoszone zostały na uroczystym podsumowaniu w Miejskim Centrum Kultury w Tychach.

Gratulacje należą się wychowankom Anny Świcy, szczególnie zaś dziewięcioletniej Ewie Król, której praca otrzymała jedną z trzynastu nagród specjalnych. Nagrodzony obrazek autorstwa Ewy zostanie umieszczony w kalendarzu na 2013 rok wydawanym przez organizatorów jako kartka ilustrująca wrzesień.

Także praca ośmioletniej Wiktorii Gil otrzymała nagrodę. Wyróżnienia przez kwalifikację do wystawy otrzymały: Ewa Król (9 lat), Julia Bury (9 lat), Oliwia Stelmach (10 lat) i Alicja Pieczykolan (5 lat).

Organizatorzy złożyli podziękowania wszystkim nauczycielom oraz oczywiście dzieciom i młodzieży, którzy wzięli w nim udział. Mamy nadzieję, że wykonanie prac konkursowych dostarczyło małym artystom wiele radości i satysfakcji.

Anna Świca