Aktualności 2012/2013

Wspaniałe sukcesy plastyczne
małych i większych artystów z MDK

MDK, 22-04-2013r.

Ostatnie dni były wyjątkowe dla wychowanków uczęszczających na zajęcia plastyczne do Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. Aż trzy konkursy plastyczne zakończyły się wspaniałymi sukcesami małych i większych artystów.

W czwartek, 18 kwietnia 2013 r., odbyło się podsumowanie X. Jubileuszowej edycji Konkursu Twórczości Plastycznej „Świat w oczach najmłodszych - Zwierzęta, które znamy lubimy i kochamy”. Impreza została zorganizowana przez Szkołę Podstawową im. Stefana Żeromskiego w Nałęczowie pod patronatem Burmistrza Miasta Nałęczów. W konkursie uczestniczyć mogły dzieci w wieku od 3 do 10 lat. Nadesłano aż 2147 prac plastycznych ze 170 placówek oświatowych z Polski oraz Niemiec, Bułgarii i Ukrainy. Laureatami konkursu zostali siedmioletni Andżelo Dziwura i ośmioletnia Martyna Kniaź. Ich prace otrzymały wyróżnienia, natomiast obrazki Miłosza Stelmacha i Natalii Iwanek zostały zakwalifikowane do wystawy pokonkursowej.

Następnego dnia, w piątek 19 kwietnia, w Ogrodzie Zimowym Pałacu Młodzieży w Warszawie odbyło się uroczyste otwarcie wystawy XXVIII. Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pt. „Warszawa moja Stolica”. Jury konkursowe oceniło 1055 prac z 60 placówek kulturalno-oświatowych. W uroczystości wręczenia nagród i wyróżnień, autorom najpiękniejszych prac uczestniczył dziesięcioletni Michał Osiński. Na nagrodzonej pracy Michał przedstawił widok centrum Warszawy z charakterystycznymi wieżowcami i Pałacem Kultury i Nauki.

Tego samego dnia w Tarnobrzegu podsumowano 6. edycję Konkurs Plastycznego „Malujemy Pastelami”. Tematem przewodnim tegorocznej imprezy, organizowanej przez Tarnobrzeski Dom Kultury, była „Architektura sakralna – Kościoły i kapliczki”. Jedną z przyznanych nagród otrzymała Paulina Węgrzyn. Tematem jej pracy był kościółek na wodzie w Zwierzyńcu. Praca przedstawiająca wieże drewnianego kościoła w Górecku Kościelnym, autorstwa trzynastoletniej Weroniki Kuziak, została wyróżniona. Do namalowania swoich prac obie autorki wykorzystały technikę pasteli olejnej.

Opiekę artystyczną nad wszystkimi laureatami sprawuje Anna Świca – nauczycielka plastyki.

A.M. Świca

/fot. mdk/