Aktualności 2012/2013

Jubileuszowy koncert taneczno-poetycki
Zespołu Tańca Współczesnego "ADA"

MDK, 03-02-2013r.

W pierwszych dniach lutego Młodzieżowy Dom Kultury świętował kolejny już jubileusz w bieżącym roku szkolnym. Tym razem świętował Zespół Tańca Współczesnego ADA, działający w MDK już 20 lat.

Z tej okazji w naszej placówce odbyły się koncerty jubileuszowe: 1 lutego o godz. 9 i o godz. 12 dla uczniów biłgorajskich szkół oraz w sobotni wieczór, 2 lutego, koncert galowy, na który licznie przybyli zaproszeni gości, rodzice, byli tancerze oraz przyjaciele i sympatycy ADY.

Trwający niespełna dwie godziny spektakl taneczno-poetycki był pokazem przepięknych choreografii w wykonaniu dziecięcych i młodzieżowych grup, filmów i zdjęć archiwalnych z koncertów ADY z minionych pięciu lat. Reżyserem i choreografem widowiska, które zachwyciło wszystkich swą formą i rozmachem, była oczywiście pani Edyta Buczek, założycielka i nauczycielka zespołu ADA.

Po koncercie galowym na jej ręce złożyli wyrazy uznania i gratulacje przedstawiciele lokalnych władz, wychowankowie, rodzice i dyrektor MDK, pani Renata Socha, w imieniu Rady Pedagogicznej i pracowników placówki.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych pięknych jubileuszy.

Joanna Łukaszczyk