Aktualności 2012/2013

MDK, 11-10-2012r.

MDK NA INAUGURACJI PAT W RZESZOWIE

3 października w Rzeszowie, stolicy województwa podkarpackiego oficjalnie otworzono program PaT (Profilaktyka a Ty). Inauguracja programu odbyła się podczas konferencji poświęconej bezpieczeństwu w ruchu drogowym w Rzeszowie.

Gospodarzami inauguracji programu PaT na Podkarpaciu byli: Wojewoda Podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska, Podkarpacki Kurator Oświaty Jacek Wojtas oraz Komendant Wojewódzki Policji insp. Zdzisław Stopczyk. Województwo to było jedynym w Polsce do którego program Pat jeszcze nie dotarł.

W konferencji gościnnie wzięli udział PaTowicze z Biłgoraja i Krasnegostawu wraz ze swoimi ekspertami i koordynatorem w województwie lubelskim podinsp. Mariuszem Rozwodem oraz autorem programu PaT insp. Grzegorzem Jachem.

Młodzież wystawiła w filharmonii rzeszowskiej  7-minutową etiudę teatralną pt. "Poczekalnia" Była ona debiutem młodych aktorów z Biłgoraja i Krasnegostawu . Etiuda mówi o tym, jak nieodpowiedzialność ludzi na jezdni, może zaważyć na naszym życiu. Gromkie brawa na zakończenie były największym uznaniem dla młodych aktorów.

MK