Aktualności 2012/2013

MDK, 10-09-2012r.

Sukces w XIV. Międzynarodowym Konkursie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży pn. „Dziecko i pies”

Początek roku szkolnego w pracowni plastycznej Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju rozpoczął się od sukcesu w XIV. Międzynarodowym Konkursie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży pn. „Dziecko i pies”. Obrazki ośmioletniej Wiktorii Gil i dziewięcioletniej Ani Pędziwiatr zostały zakwalifikowane do wystawy.

To wielki sukces małych artystek, gdyż na konkurs wpłynęło 10882 prace z 45 krajów. Imprezę zorganizował Młodzieżowy Dom Kultury w Częstochowie a patronat nad nią objęli Minister Edukacji Narodowej i Przewodniczący Zarządu Głównego Związku Kynologicznego w Polsce. Konkurs cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem młodych twórców z całego świata ze względu na uniwersalny temat. Przyjaźń pomiędzy człowiekiem a zwierzęciem w każdym zakątku na ziemi jest taka sama. Dzieci pokazują w formie plastycznej uczucia przyjaźni, zaufania, aby stać się bardziej wrażliwymi na potrzeby naszych czworonożnych przyjaciół.

Opiekunem artystycznym obu dziewczynek jest Anna Świca.