Aktualności 2012/2013

Sukces artystek z MDK w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "PENTEL"

MDK, 03-06-2013r.

Koniec maja przyniósł rozstrzygnięcie kolejnej edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego, który organizuje firma PENTEL pod patronatem m. in. Ministra Spraw Zagranicznych Japonii oraz Ministra Edukacji, Kultury, Sportu, Nauki i Technologii. Po raz trzeci z kolei dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju sięgają w nim po najwyższe wyróżnienia.

Spośród 11 669 rysunków wykonanych przez dzieci z całego świata, które pragną podzielić się swoją niecodzienną, czasem zaskakującą wizją otaczającej rzeczywistości, wiele zostało docenionych. Wśród prac wykonanych przez polskie dzieci 136 zasłużyło na wyróżnienie, w tym trzy dziewczynki pracujące pod kierunkiem Anny Świcy - nauczycielki plastyki w biłgorajskim MDK. Impreza wymaga od uczestników dużo cierpliwości, gdyż od wysłania prac do otrzymania wyników minęło ponad osiem miesięcy. Jednak oczekiwanie się opłacało...

Praca jedenastoletniej Kai Ścibak zasłużyła na Medal Złoty. Dziewczynka w przepiękny sposób przedstawiła dumnie kroczącego „Koguta”. Obrazek został wykonany w technice pastelowej wydrapywanki. Wyróżnienie otrzymała pastelowa praca dziewięcioletniej Ani Pędziwiatr zatytułowana „Mała malarka” oraz Agnieszki Garbaty, która namalowała „Zabawę z mamą”.

Dzięki konkursowi dzieci z każdego zakątka świata mogą poprzez rysunek wypowiadać się o tym, co dla nich ważne i frapujące, o tym co radosne i smutne.

To dzięki wyobraźni i wolności mogą uczestniczyć w nietuzinkowej dyskusji z rówieśnikami, którzy choć mają odmienny kolor skóry, posługują się innym językiem i mieszkają w odległej części kuli ziemskiej, uwielbiają rysować emocjami i wszystkimi barwami tęczy.

Gratulujemy małym artystom biorącym udział w konkursie!

Anna Świca