Aktualności 2012/2013

MDK, 18-09-2012r.

Sukces młodych plastyków w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym

W piątek, 14 września 2012 r., w galerii Bielańskiego Centrum Edukacji Kulturalnej w Warszawie, odbyła się uroczystość otwarcia wystawy połączona z wręczeniem nagród i wyróżnień laureatom VII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Tu, gdzie mieszkam...”. Wśród nagrodzonych znalazła się wychowanka pracowni plastycznej Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju.

Na konkurs nadesłano 1705 prac ze 159 placówek z całej Polski. Celem konkursu było wykonanie pracy plastycznej ilustrującej ulubione miejsce spacerów, zabaw lub spotkań. Komisja konkursowa składzie: Dorota Grynczel artysta malarz, profesor ASP w Warszawie, Dziekan Wydziału Malarstwa, Włodzimierz Kowalski artysta malarz, grafik, oraz Barbara Czarnecka artysta malarz, pedagog - w kategorii 7-10 lat pierwszą nagrodę przyznała ośmioletniej uczestniczce zajęć plastycznych MDK Magdalenie Kapuśniak. Wyróżnienie przez kwalifikację do wystawy otrzymała praca siedmioletniego Marcela Sankiewicza.

Dzieci w sposób naturalny i spontaniczny przedstawiały najbardziej lubiane i charakterystyczne miejsca w swoim otoczeniu, miejsca zabaw, spacerów, spotkań. Nagrodzona praca Magdy przedstawia zabawę dzieci na śniegu. Dziewczynka namalowała swój blok, ulicę, lodowisko i górkę, z której dzieci mogą zjeżdżać na sankach. Praca Marcela to wiosenny krajobraz z trzema bocianami, zielenią i kwiatami na łące oraz białymi baziami na drzewach.

W wernisażu wzięli udział młodzi twórcy, ich nauczyciele i rodzice. W imieniu Magdy i Marcela nagrodę i dyplomy odebrała Anna Świca jako ich nauczyciel i opiekun artystyczny.

Anna Świca