Aktualności 2012/2013

Sukces wychowanków naszej placówki w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Przyroda Polska - Zwierzęta”
MDK, 22-11-2012r.

III Ogólnopolski Konkurs Plastyczny zatytułowany „Przyroda Polska - Zwierzęta” Gdynia 2012 został rozstrzygnięty. Po raz kolejny sukcesem zakończył się udział wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju w tej artystycznej imprezie.

Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykonać w jednej z technik rysunkowych – ołówkiem, tuszem, węglem, sangwiną, mazakiem itp. – pracę ukazującą zwierzęta żyjące na terenie naszego kraju.

Rysunek wykonany ołówkiem, przedstawiający borsuka, autorstwa dwunastoletniej Weroniki Mazurek otrzymał w kategorii 10-12 lat I Nagrodę. W tej samej kategorii wiekowej wyróżnienie zdobyła praca Karoliny Kaczor. Karolina ma jedenaście lat i na swoim rysunku sangwiną przedstawiła dwa ukryte w trawie zające.

W kategorii 13-15 lat III Nagrodę zdobyła praca trzynastoletniej Weroniki Kuziak. Rysunek wykonany w technice węgla przedstawia stadko kaczek.

Laureatki konkursu organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni uczęszczają do młodzieżowych grup plastycznych pracujących pod kierunkiem Anny Świcy.

A.Ś.