Aktualności 2012/2013

Wielki sukces dziewcząt z grup plastycznych MDK
MDK, 21-06-2013r.

Odbywający się w dniach 15-20 czerwca 2013 roku XIV Międzynarodowy Festiwal Dziecięcy „Słońce – Radość – Piękno” w Nesebar w Bułgarii zakończył się wielkim sukcesem dla uczestniczących w nim po raz pierwszy dziewcząt z grup plastycznych Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju.

Festiwal to spotkanie setek młodych ludzi pragnący zaprezentować swoje talenty taneczne, wokalne muzyczne i plastyczne na scenach miasta wpisanego na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO.

Jego piękno, położenie, wspaniałe widoki a przede wszystkim zabudowa architektoniczna, stały się powodem wyprawy pięciu utalentowanych malarek z MDK w Biłgoraju – podopiecznych Anny Świcy i Ireny Oręziak-Kupczak - na kilkudniowy plener połączony z konkursem malarskim.

W ciągu kilku dni należało wykonać trzy prace plastyczne w dowolnej technice malarskiej lub rysunkowej. Jedna z nich była wykonywana w ramach konkursu pod okiem tamtejszego jury.

Pobyt w Nesebarze na pewno mocno utkwi w pamięci osiemnastoletniej Pauliny Węgrzyn, której prace zostały ocenione najwyżej. W kategorii 15-18 lat obrazy Pauliny otrzymały pierwsze i drugie miejsce. Ponadto Jury konkursowe przyznało jej swoją Nagrodę Specjalną, która została wręczona na scenie podczas Koncertu Galowego podsumowującego Festiwal. Trzecie miejsce w kategorii 11-14 lat zdobyła praca dwunastoletniej Karoliny Kaczor. Na co dzień dziewczęta pracują pod okiem Anny Świcy.

Podopieczne Ireny Oręziak-Kupczak - Natalia Oleszczak, Karolina Kurys i Klaudia Janiuk - w kategorii 11-14 lat zdobyły czwarte miejsca.

Anna Świca