Aktualności 2012/2013

MDK, 15-10-2012r.

Wyjątkowy sukces plastyczny wychowanków MDK
w Łęcznej

Wyjątkowym sukcesem mogą poszczycić się wychowanki Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. Dziewczęta uczestniczące w zajęciach plastycznych prowadzonych przez Annę Świcę i Irenę Oręziak–Kupczak zdystansowały artystyczną konkurencję zdobywając aż osiem nagród w V Ogólnopolskim Konkursie Rysunku Węglem pod nazwą „TANIEC” - Łęczna 2012.

Komisja konkursowa w składzie Eszter Láng (Węgry), Olena Tsomyk (Ukraina), Daimon Kiyohiro (Japonia), Taniuchi Toru (Japonia) i Piotr Przybyła (Polska) dokonała oceny nadesłanych prac podczas odbywającego się w Łęcznej VIII Międzynarodowego Pleneru Artystycznego Łęczna 2012.

Podsumowanie konkursu połączone z uroczystym wernisażem odbyło się w środę, 10 października br. w Centrum Kultury - Osiedlowym Domu Kultury w Łęcznej. Impreza organizowana jest przez Łęczyńskie Stowarzyszenie Twórców Kultury i Sztuki „PLAMA”. Celem konkursu jest upowszechnianie i popularyzowanie tradycyjnej techniki plastycznej – rysunku węglem.

Uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu odbyła się w obecności przedstawicieli organizatorów i przedstawicieli lokalnych władz, m.in. dyrektora Centrum Kultury w Łęcznej oraz STKiS „PLAMA”, burmistrza miasta Łęczna, przewodniczącego rady miasta i przewodniczącego powiatu Łęczyńskiego. W imprezie wzięły także udział nagrodzone finalistki z MDK Biłgoraj wraz ze swoimi nauczycielkami.

Pierwsze miejsce w kategorii do 12 lat przyznano pracy Nataszy Pawlos – wychowanki Ireny Oręziak-Kupczak. Kolejne nagrody należały do podopiecznych Anny Świcy. I tak: drugą nagrodę w kategorii do 12 lat otrzymała praca „Para na scenie” Karoliny Kaczor a trzecią Katarzyny Nizio.

W kolejnej kategorii do 16 lat pierwsze miejsce zdobył rysunek zatytułowany „Wirująca” Karoliny Komosy, drugą nagrodę za swoją pracę p.t. „Break dance” otrzymała Gabriela Tutka, a trzecią Agata Kwiecińska za rysunek „Tańczący”. Pierwszą nagrodę w kategorii do lat dwudziestu zdobył rysunek „Unoszona tańcem” Kingi Blicharz, zaś trzecie miejsce praca przedstawiająca tańczącą baletnicę narysowana przez Paulinę Lisičan.

Na wystawie podziwiać można także rysunki Karoliny Strzałki, Moniki Rękas, Weroniki Kuziak, Joanny Skubiszi Joanny Kulik.

Wszyscy Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe oraz wydane w formie kart pocztowych prace nagrodzone. Dla wszystkich uczestników wyjazdu było to wielkie przeżycie i mobilizacja do pracy w tym roku szkolnym.

Życzymy, aby takich sukcesów było jak najwięcej!

Anna Świca