Aktualności 2012/2013

Fotorelacja

Wystawa prac dyplomowych uczniów Liceum Plastycznego
im. J. Chełmońskiego w Nałęczowie

10 - 24 maja 2013r., Galeria Zielona MDK
MDK, 10-05-2013r.

 


Przed południem, 10 maja, w Galerii Młodzieżowego Domu Kultury odbyło się uroczyste otwarcie wystawy prac dyplomowych uczniów Liceum Plastycznego im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie.


Zgromadzonych gości powitała dyrektor placówki, pani Renata Socha oraz, reprezentujący Starostwo Powiatowe, członek Zarządu Powiatu, pan Józef Czarny. Na otwarcie wystawy przybyła młodzież z biłgorajskich gimnazjów wraz z nauczycielami oraz goście z Nałęczowa, przedstawiciele Liceum Plastycznego, pan Bogdan Pecio, nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie, przewodnik turystyczny oraz pan Bartłomiej Romanowski, który zajmował się organizacją wystawy.


Nałęczowska szkoła jest godnym spadkobiercą tradycji szkolnictwa artystycznego w Nałęczowie. Od wielu lat na jej terenie organizowane są liczne wystawy, prezentujące dorobek artystyczny uczniów, zarówno w kraju, jak i za granicą. Obecnie w Liceum uczy się 113 uczniów, zdobywając zawód w zakresie cenionych specjalizacji form użytkowych, m. in. meblarstwa i projektowania zabawek.


Na wystawie w Galerii MDK zaprezentowane zostały prace z zakresu wspomnianych powyżej specjalizacji – oryginalne meble wypoczynkowe, zabawki wykonane z drewna oraz prace malarskie. O tym, jak powstawały i jak wygląda nauka oraz praca w nałęczowskiej szkole opowiedział pan Bogdan Pecio, wyrażając nadzieję, że może w najbliższej przyszłości absolwenci biłgorajskich gimnazjów zainteresują się edukacją w nałęczowskim liceum.


Joanna Łukaszczyk
© MDK Biłgoraj 2002-2013