Aktualności 2012/2013

Wystawa "Moje Boże Narodzenie"

MDK, 13-12-2012r.

„Moje Boże Narodzenie” to tytuł wystawy prac dziecięcych i młodzieżowych wychowanków z pracowni plastycznej w Młodzieżowym Domu Kultury pracujących pod kierunkiem pani Ireny Kupczak, której otwarcie miało miejsce 12.12.2012r.

Wystawa przedstawia prace dzieci wykonane w różnych technikach plastycznych trzech grup wiekowych. Dzieci w wieku 5-7 lat oraz 8-10 wykonały wydzierankę przedstawiającą wydarzenia związane ze świętami : Św. Mikołaja, wręczanie prezentów, pierwszą gwiazdkę, wieczór wigilijny i kolędników. Szopka bożonarodzeniowa została wykonana w pudełku tekturowym jako kompozycja przestrzenna.

Obie techniki wymagały wiele czasu i pracy by osiągnąć efekt końcowy. Do ich wykonania zostały wykorzystane rożne rodzaje papierów, tektury, cekinów, patyczków a figurki rodziny świętej zostały wykonane z ciastoliny. Dzieci pięknie wykonały swoje zadanie wykazując się wyobraźnią i pomysłowością to „małe dzieła sztuki” pełne kolorów, form, kształtów.

Druga część wystawy to prace grupy młodzieżowej przedstawiające wizerunki aniołów , wykonane w technice akwarelowej, piórkiem i tuszem. Inspiracją do tego tematu były obrazy Alfonsa Muchy, malarza z okresu secesji. Prace sprawiają wrażenie subtelnych, delikatnych i zwiewnych tak jak postacie samych aniołów przedstawianych w literaturze.

Na zakończenie wystawy dzieci otrzymały paczki od Mikołaja.

Wystawę będzie można oglądać do 12 .01.2013r.

IK