Aktualności 2012/2013

Wystawa z cyklu „Radość Tworzenia” pt. „Świat za oknem i nie tylko...”

MDK, 16-01-2013r.

We wtorek, 15 stycznia 2013 roku, w salach wystawowych Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju odbyło się uroczyste otwarcie wystawy prac malarskich najmłodszych podopiecznych Anny Świcy. Tegoroczna edycja cyklu „Radość Tworzenia” zatytułowana została „Świat za oknem i nie tylko…”.

Obie galerie Zielona i Czerwona stały się miejscem spotkania dzieci z trzech grup plastycznych. Najmłodsi artyści przybyli pod opieką swoich rodziców, dziadków, niekiedy towarzyszyło im rodzeństwo. Małych i większych gości powitała Iwona Pawlos – wicedyrektor placówki. Oficjalnym gościem wernisażu był Stanisław Schodziński – wicestarosta biłgorajski.

Ekspozycja jest podsumowaniem półrocznej pracy z dziećmi. Swoimi refleksjami na temat tworzenia wystawy podzieliła się sprawująca opiekę artystyczną nauczycielka plastyki - Anna Świca.

Na ścianach obu galerii zaprezentowanych zostało ponad osiemdziesiąt prac malarskich. Wystawa to fascynująca podróż do krainy marzeń, radosnych i beztroskich zabaw na podwórku, na ośnieżonym stoku górki a także wyprawa do dalekich krajów i na inne kontynenty.

Galeria Zielona zapełniła się pracami, na których dzieci namalowały padający i mieniący się kolorami śnieg, a na nim wspólne lepienie bałwana, zabawę na sankach, jazdę na łyżwach i nartach. Dzieci nie zapomniały też o swoich przyjaciołach - mieszkańcach lasu i małych ptakach, które dokarmiamy w czasie zimy.

Z kolei w Galerii Czerwonej dzieci wyruszyły w daleką malarską wyprawę. Na obrazkach możemy zobaczyć wieżowce Nowego Jorku, daleką Japonię, ludzi i zwierzęta gorącej Afryki, lody biegunów z ich mieszkańcami, lot balonem, wspaniały portret Indianina w pióropuszu czy podróżującego przez pustynię Meksykanina w kolorowym poncho i w sombrero.

Serdecznie zapraszamy do wizyty w Młodzieżowym Domu Kultury i obejrzenia wystawy!

Anna Świca