Aktualności 2012/2013

Zespół Tańca Ludowego "Tanew" w Sejmie RP

MDK, 13-12-2012r.

W tym roku Zespół Tańca Ludowego „Tanew”, działający w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju, obchodził Jubileusz 30-lecia swojej działalności. Jedną z nagród dla grupy ufundował poseł RP Pan Piotr Szeliga, a był nią wyjazd do Warszawy.

12 grudnia młodzież wraz z opiekunami miała możliwość zwiedzenia Sejmu RP, przyjrzenia się pracy posłów podczas posiedzenia w sprawie budżetu państwa. Było to dla nich duże przeżycie i niecodzienna możliwość obserwacji pracy polityków „na żywo”.

Kolejnym punktem, który przygotował Pan poseł w ramach wyjazdu było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego. Wspaniali przewodnicy przedstawili w barwny sposób i przybliżyli młodzieży te dramatyczne dni, jakie wydarzyły się w naszej stolicy podczas jednego z ważniejszych w naszej historii powstań. Uczestnicy wycieczki byli pod ogromnym wrażeniem poświęcenia Polaków, którzy walczyli o Warszawę i o zachowanie polskości. Była to wspaniała lekcja historii.

Równie przyjemnym punktem wyjazdu był zimowy spacer po warszawskich „Łazienkach”.

Jesteśmy ogromnie wdzięczni Panu Posłowi Piotrowi Szelidze za prezent, który wiązał się ze współczesnym życiem naszego państwa oraz ważnymi wydarzeniami dla naszego kraju, dziejącymi się w przeszłości.

Iwona Pawlos