Aktualności 2013/2014

POKONAĆ SMOKA – II Konferencja "Profilaktyka a Ty"

MDK, 17-09-2013r

Młodzież z MDK w Biłgoraju skupiona w grupie profilaktycznej PaT, brała udział w konferencji zorganizowanej 13 września w Lublinie.
Organizatorami konferencji byli: Kuratorium Oświaty w Lublinie oraz Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie.

Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju razem z innymi ośrodkami oświatowymi współorganizował konferencję. Prezentowany był film "ANTIDOTUM" na podstawie scenariusza Aleksandry Nizio, montażu Roberta Paczosa. Młodzież z naszej placówki wspólnie z inspektorem Grzegorzem Jachem miała okazję prowadzić rozmowę z publicznością na temat założeń filmu, uzależnień oraz profilaktyki i przemiany młodego człowieka.

Podczas konferencji prezentowane były również spektakle profilaktyczne, plenerowa etiuda teatralna "Pokonać Smoka", liczne wykłady i rozmowy tematyczne.

Gośćmi konferencji były grupy młodzieży ze szkół województwa lubelskiego, przedstawiciele poszczególnych komend policji, przedstawiciele grup "PaT" z województwa lubelskiego oraz władze samorządowe, a także przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Lublinie na czele z Kuratorem Krzysztofem Babiszem.

Konferencja odbyła się w salach Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

Przeczytaj również: www.kuratorium.lublin.pl