Aktualności 2013/2014

Sukces pracowni plastycznej MDK

MDK, 23-09-2013r

W piątek, 20 września 2013 r., w galerii Bielańskiego Centrum Edukacji Kulturalnej w Warszawie, odbyła się uroczystość otwarcia wystawy połączona z wręczeniem nagród i wyróżnień laureatom VIII. Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży pn. „Tu, gdzie mieszkam...”. Wśród nagrodzonych znalazły się dwie dziewczynki uczestniczące w zajęciach plastycznych Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju.

Na tegoroczny konkurs nadesłano aż 2555 prac ze 182 miejscowości z całej Polski. Komisja konkursowa trzecią nagrodę w kategorii 6-10 lat przyznała dziewięcioletniej uczestniczce zajęć plastycznych MDK Magdalenie Kapuśniak. Wyróżnienie przez kwalifikację do wystawy w otrzymała praca Gabrieli Turczyniak (9 lat).

Uczestniczące w konkursie prace dzieci w naturalny i spontaniczny przedstawiały najbardziej lubiane i wyjątkowe miejsca w swoim otoczeniu, miejsca zabaw, spacerów, spotkań, jak również zabytki i znane tradycje. Dla Magdy to kolejna nagroda w tym konkursie. Tym razem na swoim obrazku dziewczynka przedstawiła zamojski ratusz, który zachowując elementy charakterystycznej architektury przekształcony został w bajkową, kolorową budowlę. Z kolei praca Gabrysi to przedstawienie rowerowej wycieczki z mamą i pieskiem ukazana poprzez nietypową kompozycję i perspektywę.

Opiekę artystyczną nad laureatkami konkursu sprawuje Anna Świca.

A.M. Ś.