Aktualności 2013/2014

Fotorelacja - "Bułgarskie Impresje"

Wystawa "Bułgarskie Impresje"

MDK, 27-09-2013r

W czwartkowe popołudnie, 26 września 2013 roku, w Galerii Zielonej Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju odbył się wernisaż wystawy zatytułowanej „Bułgarskie impresje”. Bohaterkami tej artystycznej imprezy były dziewczęta uczestniczące w zajęciach plastycznych oraz ich nauczycielki.

Wystawa została zainspirowana pobytem w bułgarskiej miejscowości Nessebar podczas XIV. Międzynarodowego Festiwalu Dzieci i Młodzieży „SŁOŃCE – RADOŚĆ – PIĘKNO”  w czerwcu bieżącego roku. Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju w tym wielkim artystycznym święcie reprezentowały zespoły taneczne, wokalne, muzyczne i - po raz pierwszy - plastyczne.

Odbywający się tam konkurs zakończony został wspaniałym sukcesem młodych artystek. Jednak nagrodzone prace musiały pozostać u organizatorów. Stąd wziął się pomysł powrócenia do zapamiętanych miejsc poprzez prezentację obrazów w Galerii Zielonej MDK.

Uroczystego otwarcia ekspozycji dokonała dyrektor MDK  Renata Socha, zaś swoim występem uświetniły ją dwie wokalistki ze Studia Piosenki „Kombinejszyn”Magda Koman i Aleksandra Nizio. Obie pracują pod kierunkiem Andrzeja Czernika.

Na wernisaż przybyły autorki prac Paulina Węgrzyn, Karolina Kaczor, Natalia Oleszczak, Karolina Kurys i Klaudia Janiuk wraz ze swoimi rodzinami i przyjaciółmi oraz sprawujące opiekę artystyczną nauczycielki plastyki – Anna Świca i Irena Oręziak-Kupczak. Po raz pierwszy wystawę tworzyły obrazy zarówno wychowanek, jak i nauczycielek. Obecni mogli zobaczyć więc dokonania malarskie wszystkich uczestniczek pleneru. Zaprezentowane prace ukazują piękno krajobrazu, urokliwe zaułki, fascynujące miejsca i zabytki miasta wpisanego na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO.

Panie podzieliły się swoimi wrażeniami z pobytu w Nessebar a uczestnicy imprezy mogli zobaczyć retrospekcję z pobytu w Bułgarii poprzez obejrzenie prezentacji multimedialnej. Atrakcją wernisażu była wspólna zabawa polegająca na ułożeniu z kawałeczków puzzli miejsc utrwalonych aparatem fotograficznym.

Wystawa będzie prezentowana do 30 października br.

Serdecznie zapraszamy!

Anna Świca