Aktualności 2013/2014

Koncert „TACY JAK MY”

MDK, 17-10-2013r

16 października w sali widowiskowej Biłgorajskiego Centrum Kultury odbył się koncert pt."TACY JAK MY". Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach konkursu "Polska dla wszystkich" ogłoszonego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych .Celem konkursu MSZ oraz projektu „Tacy jak my" jest promowanie dialogu międzykulturowego oraz takich postaw obywatelskich, które uczą cenić różnorodność i bronić jej jako ich ważnego składnika.

Na scenie BCK wystąpiła Grupa Folklorystyczna "Pokolenia" z Biłgorajskiego Centrum Kultury, która zaprezentowała tańce lasowiackie i wesele żydowskie. Kapela Folkowa "Podkowa" z Gminnego Ośrodka Kultury która zaprezentowała folkowe aranżacje tradycyjnych utworów biłgorajskich oraz pieśni ukraińskie i łemkowskie.

Z naszej placówki wystąpił Zespół Tańca Ludowego "Tanew" prezentując tańce ukraińskie i romskie. Koncert przeplatany był wywiadami z telebimu z obcokrajowcami, którzy swoje miejsce do pracy i życia rodzinnego znaleźli w naszym mieście ,a także z mieszkańcem Biłgoraja, który przez wiele lat pracował w USA.

Koncert „Tacy jak my" był jednym z działań projektu realizowanego przez BCK. Drugim działaniem był konkurs plastyczny, w którym także wzięły udział dzieci z grupy plastycznej i MDK prowadzone przez panią Irenę Kupczak. 17 października w galerii BCK otwarto wystawę pokonkursową.