Aktualności 2013/2014

Ogólnopolski Festiwal Tańca Współczesnego „Kontrasty”
i warsztaty współczesne w Mielcu Ada 22-24.11.2013

MDK, 26-11-2013r

W dniach 22-24.11.2013 r. w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu odbyły się warsztaty i festiwal tańca współczesnego organizowany już po raz 7. Grupa Ada po raz 3 brała udział w tej imprezie, która zorganizowana jest dla tancerzy tańca współczesnego.

W tym roku w festiwalu brało udział 8 zespołów prezentujących spektakle taneczne wykorzystując techniki teatralne oraz taneczne w różnych stylach, tworząc bardzo oryginalne przedstawienia. Do festiwalu zespoły kwalifikowane były na podstawie materiałów filmowych, dlatego udział w festiwalu tej rangi był dla nas wielkim wyróżnieniem.

Poza prezentacjami scenicznymi dziewczęta z ADY brały również udział w warsztatach tanecznych z zakresu street jazz, funk jazz oraz tańca współczesnego prowadzonych przez znanych i cenionych tancerzy- Natalia Madejczyk solistka zespołu opery bałtyckiej, Aleksander Kopański-choreograf i tancerz Sląskiego Teatru Tańca, Mariusz Jusuwienas- choreograf i tancerz, finalista I edycji „You Can Dance”.

Warsztaty zakończyły się pokazem powarsztatowym, na którym każdy z instruktorów przygotował choreografię z udziałem osób biorących udział w warsztatach. Mieliśmy również okazję obejrzeć spektakl w wykonaniu grupy „Dziki Styl Company” w spektaklu Streetwise. Zwycięzcy III edycji telewizyjnego show tanecznego „GOT To Dance”.

Edyta Buczek

VII Ogólnopolski Festiwal Tańca Współczesnego

Kontrasty cz. I

Kontrasty cz. II