Aktualności 2013/2014

Sukcesy grup tańca ludowego
XII Przegląd Zespołów Tanecznych "Pasikonik 2013"

MDK, 09-12-2013r

W dnia 28 - 29 listopada 2013 r. w Mielcu po raz XII odbył się Przegląd Zespołów Tanecznych ,,Pasikonik”. Jest to jeden z największych konkursów tanecznych dla zespołów dziecięcych i młodzieżowych w regionie. Gospodarzem konkursu był mielecki Dom Kultury, który przez dwa dni konkursu gościł ok. 1500 uczestników z 58 zespołów. Młodzi tancerze przyjechali z Podkarpacia, Małopolski, Świętokrzyskiego i Lubelskiego.

W Przeglądzie uczestniczyły również zespoły z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. W tym w kategorii „taniec ludowy”, w dwóch grupach wiekowych Zespół Tańca Ludowego „Tanew” grupa młodsza i starsza prowadzone przez Panią Ewę Chuchro oraz Grupa Tańca Ludowego „Sitareczka” prowadzoną przez Panią Edytę Buczek.

Ku uciesze i radości wszystkich jury nagrodziło I miejscem w I kategorii wiekowej GTL „Sitareczka” za układ „Zabawy biłgorajskie”, w II kategorii wiekowej I miejscem nagrodzono grupę starsza ZTL „Tanew” za prezentację układu „Tańce biłgorajskie sitarzy”.

Uczestników podczas Przeglądu oceniało również jury dziecięce i młodzieżowe, które mile zaskoczyło biłgorajskich miłośników tańca ludowego i nagrodziło ZTL „Tanew” za prezentację układu „Tańce biłgorajskie sitarzy”.

Młodym tancerzom serdecznie gratulujemy sukcesów i życzymy kolejnych tak udanych prezentacji.

Ewa Chuchro