Aktualności 2013/2014

Sukcesy plastyczne naszych wychowanków
w Ogólnopolskim Biennale Twórczości Plastycznej w Zamościu

MDK, 13-12-2013r

Gabriela Tutka i Michał Osiński - uczestnicy zajęć plastycznych w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju zostali laureatami II Ogólnopolskiego Biennale Twórczości Fotograficznej i Plastycznej „Skarby UNESCO w Europie” - Zamość 2013. Podsumowanie imprezy odbyło się 12 grudnia 2013 roku w Galerii Sztuki Dziecka „Na Kamiennej” MDK w Zamościu.

Na konkurs organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury im K. Makuszyńskiego w Zamościu pod patronatem Arkadiusza Bratkowskiego Posła do Parlamentu Europejskiego, Marcina Zamoyskiego Prezydenta Miasta Zamość, prof. Waldemara Martyna Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu wpłynęło 716 prac, w tym 593 prac plastycznych oraz 123 prac fotograficznych z 35 placówek oraz osób indywidualnych.

Celem konkursu było uwrażliwienie twórców na zagadnienie dziedzictwa kulturowego, pozwoliło zapoznać się z najwspanialszymi wytworami zarówno człowieka, jak i naturalnymi obiektami stworzonymi przez naturę. W tegorocznej edycji prace konkursowe prezentowały zarówno polskie jak i europejskie miejsca wpisane na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO. W tegorocznej edycji konkursu w kategorii plastycznej do 12 lat komisja artystyczna przyznała 7 nagród, 9 nagród w kategorii do 25 lat oraz 5 nagród specjalnych. W tej nielicznej grupie laureatów znalazło się aż dwoje wychowanków zajęć prowadzonych przez Annę Świcę. Jedenastoletni Michał Osiński wykonał pracę w technice pasteli olejnej przedstawiającą fragment warszawskiej Starówki, natomiast szesnastoletnia Gabrysia Tutka namalowała kompleks katedralny na Wawelu.

Zarówno Michał jak i Gabrysia są laureatami licznych konkursów plastycznych. Dlatego ich sukces jest jeszcze jednym dowodem na ich wyjątkowe zdolności, które cały czas rozwijają, odnosząc sukcesy. Obydwoje mieli okazję uczestniczyć wraz ze swoją nauczycielką w uroczystości podsumowania konkursu i osobiście odebrać nagrody.

Anna Świca

Przeczytaj również: