Aktualności 2013/2014

Ogólnopolskie sukcesy plastyczne wychowanków MDK

MDK, 24-12-2013r

Aż siedmioro uczestników zajęć plastycznych prowadzonych w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju zostało laureatami XIII. Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Rodzina. Tradycje Rodzinne”. Impreza organizowana jest w Młodzieżowym Domu Kultury w Krasnymstawie i tam też, w czwartek 19 grudnia 2013 r., odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu, który swoim patronatem objął Lubelski Kurator Oświaty.

Tegoroczna edycja tej plastycznej imprezy poświęcona została tradycjom rodzinnym. Spędzone razem chwile tworzą trwałe więzi pomiędzy członkami rodziny. Jak ważne są to wydarzenia możemy się przekonać podczas najważniejszych świąt, uroczystości rodzinnych, spotkań, dzięki którym możemy wspaniale spędzić czas, tak aby stał się on czasem dla nas niezapomnianym, który będziemy mogli pamiętać i kultywować. Dzieci przedstawiały w swoich pracach swoje rodziny - czas spędzony podczas urodzin, wspólnych wycieczek, spotkania w okresie świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy, ale też tradycje związane z biłgorajskim rzemiosłem – sitarstwem i strojem ludowym charakterystycznym dla naszego regionu.

Spośród uczestniczących w konkursie podopiecznych Anny Świcy w kategorii dzieci najmłodszych I Nagrodę otrzymała praca wykonana przez sześcioletnią Otylię Lemieszek-Kaczor, natomiast II Nagroda przypadła pięcioletniemu Aleksowi Stelmachowi.

Także w kategorii klas IV-VI najwyżej została oceniona praca dziesięcioletniej Gabrieli Turczyniak, która otrzymała I Nagrodę.

Wyróżnienie w tej samej kategorii przypadło jedenastoletniej Martynie Pisiewicz. Dziewięcioletnia Martyna Kniaziowska została wyróżniona w kategorii dzieci z klas I-III. Ponadto komisja konkursowa zakwalifikowała do wystawy prace Wiktorii Czerw i Ani Pędziwiatr.

Wszystkim dzieciom składamy gratulacje, życząc jeszcze wielu takich wspaniałych sukcesów.

Anna Świca