Aktualności 2013/2014

Pudełko moich marzeń

MDK, 10-02-2014r.

10 lutego 2014 r. odbyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień laureatom XV. Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. „PUDEŁKO MOICH MARZEŃ”. Konkurs organizuje Powiatowe Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji - Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury „Na pięterku” w Zduńskiej Woli.

Każdy z nas o czymś marzy. Mamy różne pragnienia, chcemy je realizować i urzeczywistniać. Czasami nasze marzenia się spełniają, niekiedy nigdy ich nie zrealizujemy...

Marzenia dzieci przelane w malarski sposób na kartkę papieru są tematem konkursu organizowanego po raz piętnasty w Zduńskiej Woli. Uczestnicy tej plastycznej imprezy pokazują za czym tęsknią, czego brakuje w ich życiu, co chcieliby zrobić czy zobaczyć. Ich marzenia mogą stać się w pewien sposób rzeczywistością, szczególnie gdy praca plastyczna zostanie dostrzeżona i nagrodzona w konkursie.

Jury tegorocznej imprezy wyróżniło prace sześciorga najmłodszych uczestników zajęć plastycznych prowadzonych w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju. Wśród wyróżnionych znalazły się prace małych, bo pięcioletnich, artystów: Mai Łukaszczyk Prezenty od św. Mikołaja, Aleksa Stelmacha - Mój kotek i rybki, Lenki Bełżek - Spacer pod tęczą, Izabelki Pogorzelec - Kolorowa łąka, Elenki Wolanin - Mamusia i ja, oraz najmłodszej, czteroletniej Lilianki Jaskuły - Chcę mieć kotka. Wszyscy laureaci pracują pod kierunkiem Anny Świcy.

Dla większości maluchów to pierwsze nagrody w konkursie o zasięgu ogólnopolskim, tym bardziej życzymy dzieciom, aby plastyka oprócz wspaniałej zabawy, stała się w przyszłości ich pasją.

Anna Świca

Przeczytaj również: