Aktualności 2013/2014

MDK oficjalnie powitał wiosnę

MDK, 21-03-2014r

Zespoły Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju wspólnie z uczniami szkół podstawowych z naszego miasta powitały wiosnę pięknym koncertem.

Koncert odbył się w stali widowiskowej Biłgorajskiego Centrum Kultury w piątkowe przedpołudnie. Na scenie zaprezentowały się najmłodsze zespoły tańca ludowego „Sitareczka” pracująca pod kierunkiem pani Edyty Buczek, „Tanew” młodsza pod kierunkiem pani Ewy Chuchro, „Ada I” i „Ada II” taniec współczesny pani Edyty Buczek, pary Klubu Tańca Towarzyskiego „Impuls” pani Urszuli Demuchy oraz chórek dziecięcy „Dzieciaki Śpiewaki” pracujące pod kierunkiem pana Andrzeja Czernika.

Przez ponad godzinę młodzi artyści prezentowali swoje umiejętności przed wspaniałą, żywo reagującą publicznością. Można było obejrzeć przepiękne taneczne i wokalne prezentacje przeplatane opowieściami nauczycielek MDK o tradycjach i sposobach witania wiosny w czasach przeszłych. Na zakończenie koncertu wszyscy uczestnicy i widzowie zostali poczęstowali cukierkami.

MDK oficjalnie powitał wiosnę.