Aktualności 2013/2014

Nagrodzono naszych wychowanków w konkursie plastycznym "Moje miejsce na ziemi – powiat biłgorajski"

MDK, 19-05-2014r

Dziesięcioro wychowanków Młodzieżowego Dom Kultury w Biłgoraju zostało nagrodzonych w organizowanym w ramach obchodów Jubileuszu 15-lecia reaktywowania Powiatu Biłgorajskiego konkursie plastycznym pn. „Moje miejsce na ziemi – powiat biłgorajski”.

Młodzi twórcy pokazali w swoich pracach motywy zaczerpnięte z tradycyjnych strojów ludowych regionu, charakterystyczne budynki zagrody sitarskiej, przydrożne kapliczki, czy dwuwieżowy kościół Wniebowzięcia NMP górujący w panoramie naszego miasta. Nie mogło zabraknąć rodzimych bocianów, gęsi na łące, a nawet łabędzia z herbu Biłgoraja.

Spośród podopiecznych Anny Świcy w kategorii 6-7 lat nagrodę otrzymał pięcioletni Jakub Furmanek i jego rówieśnik Piotr Ciechiewicz. Wśród siedmiolatków nagrodzono Karolinę Guskę, Michalinę Rybak i Martynę Bucior. Nagrody w kategorii 8-10 lat zdobyły prace dziewięcioletniej Martyny Kniaź i Marleny Sprysak, a także dziesięcioletniej Aleksandry Wujec. Natomiast w kategorii 11-13 lat jury konkursowe nagrodziło jedenastoletniego Michała Osińskiego i trzynastoletnią Martę Sołoduchę.

19 maja 2014 roku w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju odbyła się uroczystość podsumowania konkursu. Laureaci przybyli w towarzystwie swoich rodziców i nauczycieli, z rąk Starosty Biłgorajskiego Mariana Tokarskiego, otrzymali nagrody i dyplomy. Podziękowania wszystkim uczestnikom tej okolicznościowej imprezy złożył też kierownik Wydziału Edukacji… Jan Koman. Wystawę prac nagrodzonych w konkursie można oglądać w budynku Starostwa Powiatowego w Biłgoraju.

Anna Świca