Aktualności 2013/2014

Wspaniały sukces młodych uczestników zajęć plastycznych naszego MDK-u w Krasnymstawie

MDK, 28-02-2014r

II. Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Mój Anioł” zakończył się wspaniałym sukcesem młodych uczestników zajęć plastycznych z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. Imprezę organizuje Młodzieżowy Dom Kultury im. Marii Konopnickiej w Krasnymstawie a patronat nad nią objął Lubelski Kurator Oświaty. W czwartek, 27 lutego 2014 r., odbyło się podsumowanie tego artystycznego przedsięwzięcia.

Wizerunki aniołów zagościły na ścianach krasnostawskiego MDK. Od nieporadnych ale bardzo wzruszających przedstawień wykonanych przez najmłodszych artystów, po bardzo przemyślane, niekiedy potraktowane z humorem przez nieco starsze dzieci i młodzież. Anioły radosne, smutne, zamyślone… Anioły kolorowe, bawiące się i tańczące, Anioł Stróż opiekujący się każdym z nas, ratujący nas z opresji, czuwający przy nas, anioły świąt Bożego Narodzenia przynoszące prezenty a nawet anioł radośnie huśtający się na wierzchołku choinki.

Spośród 623 przesłanych na konkurs prac plastycznych jury nagrodziło, wyróżniło i zakwalifikowało aż czternaście prac z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. Dziewczęta pracujące pod kierunkiem Anny Świcy zdobyły trzy nagrody, sześć wyróżnień i pięć kwalifikacji do wystawy. II Nagrodę w kategorii klas IV-VI zdobyła jedenastoletnia Weronika Woźnica, a kategorii gimnazjów II Nagrodę otrzymała również trzynastoletnia Weronika Mazurek. Natomiast w kategorii szkół ponadgimnazjalnych III Nagrodę otrzymała siedemnastoletnia Monika Rękas.

Wyróżnienia w swoich kategoriach wiekowych zdobyły prace wykonane przez: Lilianę Jaskułę (lat 4), Zuzannę Bielak (lat 7), Gabrielę Turczyniak (lat 10), Martę Sołoduchę (lat 13), Ewę Lipkę ( lat 17) i Joannę Skubisz (lat 18).

Na wystawie pokazano obrazki: Izabelki Pogorzelec (lat 5), Sary Korec (lat 7), Ani Pędziwiatr (lat 10), Martyny Pisiewicz (lat 11) i Weroniki Kuziak (lat 14).

Uroczystość otwarcia wystawy pokonkursowej połączona z wręczeniem nagród i wyróżnień zgromadziła bardzo licznie laureatów konkursu, ich rodziców oraz nauczycieli, pod kierunkiem których powstawały prace. W tej szczególnej chwili nie mogło więc zabraknąć laureatek z MDK Biłgoraj.

Wszystkich zgromadzonych gości, w tym również przedstawicieli władz miasta i powiatu krasnostawskiego oraz Lubelskiego Kuratora Oświaty, przywitała dyrektor MDK w Krasnymstawie. Po krótkim występie zespołów tanecznych organizatorki konkursu rozpoczęły sie wręczenie nagród i dyplomów. Po raz pierwszy nagrody odebrała czteroletnia Lilianka Jaskuła i siedmioletnia Zuzia Bielak, które przyjechały na uroczystość w towarzystwie swoich rodziców. Także starsze dziewczęta miały okazję osobiście odbierać zasłużone laury. Aby tradycji Tłustego Czwartku stało się zadość, pobyt w Krasnymstawie zakończył słodki poczęstunek w postaci pączków.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych tak wspaniałych osiągnięć.

Anna Świca