Aktualności 2014/2015

Noc Kultury w MDK

MDK, 08-09-2014r

Koncerty, wystawy, spektakle, wspólne śpiewy, prezentacja filmów czyli kulturalna noc w Biłgoraju, która odbyła się 6 września. Nie zabrakło także oferty przygotowanej przez nasz Młodzieżowy Dom Kultury.

Forum Organizacji Pozarządowych Powiatu Biłgorajskiego zaprosiło na pierwszą edycję Nocy Kultury w Biłgoraju. Na chętnych do udziału czekało wiele atrakcji, w tym: koncerty, kino plenerowe, czy wspólne czytanie przy ławeczce Singera.

Młodzieżowy Dom Kultury zaproponował biłgorajskiej publiczności na początek spektakl teatralny. O godzinie 20:00 w Dużej Sali MDK zebrała się liczna grupa widzów. Grupa teatralna ,,Prosimy o wyrozumiałość” przygotowała spektakl zatytułowany "Banalność”, a wyreżyserowany przez Piotra Dudko.

O godzinie 21:30 do Galerii MDK na wernisaż swoich prac zaprosiła Paulina Węgrzyn. Ekspozycja znajdująca się w dwóch galeriach – Zielonej i Czerwonej – została zatytułowana „INTRODUKCJA”. Na otwarcie wystawy licznie przybyli przyjaciele Pauliny, jej rodzice, siostry i dziadkowie. Nie zabrakło koleżanek i kolegów ze szkoły a także z pracowni plastycznej MDK, do której uczęszczała. Wszystkich przybyłych powitała dyrektor MDK Renata Socha. Paulina Węgrzyn, to tegoroczna maturzystka, absolwentka Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju a jednocześnie wychowanka Młodzieżowego Domu Kultury. Należy podkreślić, iż fenomen Pauliny polega na umiejętności łączenia nauki z pasjami wykraczającymi poza szkolną wiedzę i wymagania. Jej chęć zdobywania wiedzy w szczególny sposób wyróżniała ją z grupy rówieśników. Paulina wraz ze swoimi koleżankami brała udział w plenerach, warsztatach malarskich, wyjazdach edukacyjnych. Dzięki swojemu talentowi, wielkiej pasji i pracowitości Paulina została stypendystką Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci, laureatką jednej z nagród w konkursie grantowym „Wymodeluj Swoje Marzenia”, a od października rozpocznie studia w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych na kierunku konserwacja i restauracja dzieł sztuki. To swego rodzaj zwieńczenie jej trudów i artystycznych ambicji. Wystawę będzie można oglądać do 3 października br. Serdecznie zapraszamy!

O 22:00 natomiast na parkingu przed MDK Zespół Tańca Ludowego TANEW oraz Zespół wokalno-instrumentalny "ZAWIERUCHA” przygotował koncert plenerowy. Były tańce i śpiewy, można też było samemu spróbować zatańczyć Polkę.

Renata Socha