Aktualności 2014/2015

"Baśnie, bajki, bajeczki" - Ogólnopolski sukces dla młodych artystek MDK

MDK, 23-06-2015r

Dwie nagrody i trzy wyróżnienia dla młodych artystek z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju, to efekt zorganizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie po raz piąty Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego zatytułowanego „Baśnie, bajki, bajeczki”.

Na konkurs nadesłano 271 prac plastycznych. Ocena prac odbywała się w kategorii kompozycji malarskich, rysunkowych, graficznych oraz batiku. Komisja konkursowa w składzie: Violetta Furtak Krystyna Rutyna, Jadwiga Barczyńska, Anna Bobruś – Chołota przyznała nagrody główne oraz wyróżnienia.

Anna Pędziwiatr, lat 12, Doktor Dolittle

Anna Szubiak, lat 8, Mała Syrenka

Dominika Szubiak, lat 7, Alicja w Krainie Czarów

Julia Kuraś, lat 8, Kot w Butach

Zuzanna Bielak, lat 9, Pippi Langstrumpf

W kategorii malarstwa i rysunku, w grupie wiekowej od 6 do 8 lat - I Nagrodę otrzymała praca ośmioletniej Anny Szubiak. Dziewczynka, łącząc techniki pasteli i farb temperowych, w bardzo piękny malarski sposób, zilustrowała bajkę pt. Mała Syrenka.

II Nagroda w kategorii wiekowej 9-12 lat przypadła dwunastoletniej Annie Pędziwiatr, która namalowała obraz do bajki Doktor Dolittle. Trzeba nadmienić, że Ania po raz kolejny została laureatką tego konkursu. W roku ubiegłym także otrzymała nagrodę za swoją pracę ilustrującą bajkę o Smoku Wawelskim.

W kategorii 6-8 lat Wyróżnienia otrzymały prace Dominiki Szubiak (lat 7), oraz Julii Kuraś (lat 8). Dominika wykonała pracę w technice pasteli suchej do Alicji w Krainie Czarów, natomiast Julia namalowała Kota w Butach. Także wyróżnienie, ale w kategorii 9-12 lat otrzymała dziewięcioletnia Zuzanna Bielak za pracę do bajki Pippi Langstrumpf.

Wszystkie dziewczynki uczęszczają na zajęcia do pracowni plastycznej „Tęczowa Malarnia” prowadzone przez Annę Świcę.

Uroczystość otwarcia wystawy pokonkursowej połączona z wręczeniem nagród i wyróżnień laureatom konkursu odbyła się 19 czerwca 2015 r. Na imprezie nie zabrakło reprezentantek biłgorajskiego MDK, które osobiście odebrały przyznane im dyplomy i nagrody rzeczowe.

Młodym artystkom życzymy jeszcze wielu tak wspaniałych sukcesów, a rodzicom dziękujemy za wspieranie swoich dzieci w rozwijaniu talentów.