Aktualności 2014/2015

Wyróżnienie dla naszej wychowanki - Ogólnopolski Konkurs Rysunku Węglem Łęczna 2014

MDK, 09-10-2014r

7 października 2014 r. podsumowany został Ogólnopolski Konkurs Rysunku Węglem Łęczna 2014. Motywem przewodnim tegorocznej – siódmej z kolei - edycji były NASTROJE. Organizatorem imprezy jest Łęczyńskie Stowarzyszenie Twórców Kultury i Sztuki PLAMA w Łęcznej.

Do konkursu zgłoszono ponad tysiąc prac. W kategorii do lat 14 wyróżniona została praca zatytułowana Beztroska autorstwa Weroniki Mazurek - wychowanki Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. Trzynastoletnia artystka przedstawiła portret radosnego, roześmianego dziecka bawiącego się puszczaniem baniek mydlanych. Weronika uczęszcza na zajęcia prowadzone pod kierunkiem Anny Świcy.

Anna Świca