Aktualności 2014/2015

Mój Nauczyciel i jego praca - 2014

MDK, 21-10-2014r

„Mój Nauczyciel i jego praca - 2014” – tak zatytułowany został konkurs plastyczny skierowany do dzieci i młodzieży uczęszczającej do szkół województwa lubelskiego. Konkurs zorganizowany został przez Młodzieżowy Dom Kultury im K. Makuszyńskiego w Zamościu przy współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli Oddział w Zamościu, pod patronatem Jana Wojciecha Matwiejczuka - Przewodniczącego Rady Miasta Zamość.

Jednym z celów imprezy było aktywne włączenie się w obchody Dnia Edukacji Narodowej, dlatego też wyniki konkursu zostały ogłoszone 14 października.

Spośród 577 prac nadesłanych z 40 placówek komisja konkursowa w składzie: Małgorzata Czuj - konsultant ds. wspomagania szkół w zakresie realizacji podstawy programowej dla szkoły podstawowej LSCDN Oddział w Zamościu (specjalność: edukacja artystyczna), artysta plastyk – przewodnicząca komisji, Małgorzata Nowosad- Pałczyńska- Prezes ZNP Oddział w Zamościu, Anna Chadam – Zastępca Prezesa NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Zamościu, Agnieszka Dobrowolska, przedstawiciel Rady Rodziców MDK w Zamościu, Aleksandra Baranowicz – nauczyciel MDK w Zamościu przyznała nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych.

Wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju znaleźli się w gronie laureatów imprezy. Wiadomość o sukcesie podopiecznych była wspaniałym prezentem z okazji Dnia nauczyciela dla Anny Świcy - nauczycielki sprawującej opiekę artystyczną nad młodymi artystami. Wyróżnienie w kategorii uczniów szkół podstawowych klas 4 – 6 otrzymał Michał Osiński (12 lat), zaś nagrodę specjalną Prezesa ZNP Oddział w Zamościu Pani Małgorzaty Nowosad – Pałczyńskiej zdobyła dziewięcioletnia Joanna Rasińska.

Wręczenie nagród i wyróżnień organizatorzy zaplanowali 13 listopada 2014 r. w Galerii Sztuki Dziecka zamojskiego MDK.

Anna Świca