Aktualności 2014/2015

Czerwony kapturek

MDK, 27-10-2014r

We wtorek 21.10.14r. w Biłgorajskim Centrum Kultury teatr Ch. Andersena z Lublina wystawił spektakl pt. „Czerwony kapturek”, w którym uczestniczyła grupa plastyczna „Fantazja”, nad którą opiekę artystyczną sprawuje pani Irena Kupczak.

Tę ponadczasową baśń braci Grimm znają prawie wszyscy, jednakże teatr Ch. Andersena przygotował swoją wersję przygód dziewczynki w czerwonej czapeczce.

By wraz z upływem czasu podróż kapturka była atrakcyjna, opowiedziana jest w sposób nieco inny, zmieniający tło, kostium oraz nowych bohaterów, postaci z innych bajek, których kapturek spotyka na swojej drodze.

Lubelski „Czerwony kapturek” to prawdziwy rozrabiaka do tego rozśpiewany i tupiący nogą.

Spektakl adresowany jest do dziewczynek i chłopców, dla rodziców i dla dziadków, dla tych którzy nie wierzą, że edukacja może być ciekawa i wesoła.

Wszystkim nam spektakl podobał się ogromnie. Myślę, że dzieci przy realizacji następnego konkursu plastycznego dotyczącego teatru, z pewnością wybiorą bajkę o czerwonym kapturku.

I.K.

Czerwony kapturek / fot. Semimatt.pl